Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
45
1566381

Spelbord, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerat med alrot och mahogny. Rektangulär fällbar skiva med enkel grind, på fyra rektangulära nedåt avsmalnande ben. I sargen låda. Längd 89,5, bredd 45 (90), höjd 76 cm.