Madeleine Pyk – en samling F769
810
1538738

Severin Nilson

(Sverige, 1846-1918)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Severin Nilson
(Sverige, 1846-1918)

Flicka i grönska

Signerad Severin Nilson. Olja på duk 60 x 40 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på flera landsortsmuseer.