Madeleine Pyk – en samling F769
218
1589819

William Klein

(USA, Född 1928)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 800 - 5 690 EUR
4 340 - 6 520 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
William Klein
(USA, Född 1928)

"Smoke + Veil, Paris 1958 (Vogue)"

Signerad William Klein a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 47 x 33,5 cm. Bladstorlek 60 x 50 cm.

Proveniens

Alona Kagan Gallery, New York.