Madeleine Pyk – en samling F769
421
1572407

Arne Vodder

(Danmark, 1926-2009)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)

Sideboard, modell "36", Sibast, Danmark, 1960-tal.

Palisander, skjutbart dörrpar samt enkel dörr med bakomliggande hyll- och lådinredning, etikettmärkt SIBAST FURNITURE MADE IN DENMARK. Längd 226 cm, djup 47 cm, höjd 80 cm.

Smärre slitage.