Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
786
1538856

Erró (Gudmundur Gudmundsson)

(Island, Född 1932)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 800 - 9 750 EUR
9 060 - 11 300 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Erró (Gudmundur Gudmundsson)
(Island, Född 1932)

“Le Banquier” ur "Serie cinq portraits"

Signerad Erró och daterad 1980 a tergo. Duk 100 x 82 cm.

Införselmoms

Fernand Haza, "Erró 1974-1986 Catalogue Général", 1986, avbildad i svartvitt s. 101, kat. nr 594.