Madeleine Pyk – en samling F769

Modern Art & Design 660

Liveauktion 19–20 november, 2024

Utlämning efter auktionen

Arsenalsgatan 2 – Du kan hämta ut ditt föremål på Arsenalsgatan 2 direkt på auktionsdagarna, eller under följande dagar; 21–22 november.

Ingen utlämning erbjuds mellan 23–28 november.

Västberga Allé 3 – Fr.o.m. fredag 29 november kan du hämta ut ditt föremål på Bukowskis, Västberga Allé 3.

Fr.o.m. 5 december debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

⟶ Se öppettider

149 föremål
353. Carl Malmsten, spegel, Sverige, 1950-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
339. Carl Malmsten, bord, Sverige, 1930-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
306. Carl Westman, fåtölj, betsad furu, Sverige, ca 1910.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
390. Scandinavian Modern, fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
402. Bertil Brisborg, vägglampa, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
341. sideboard, Stockholm, 1932.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
361. Hans Bergström, takkrona, modell "3", Asea, 1940-50-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
311. Otto Schulz, skåp, Boet, Göteborg, 1920-30-tal.
Klubbat pris
300 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
310. Otto Schulz, bord, Boet, Göteborg, 1920-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
368. Otto Schulz, barskåp, Boet, Göteborg, 1948.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK