1156
1601429

Rullmålning, färg och tusch på siden. Signerad Qin Boyu, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Två konstnärssigill i rött. Med kalligrafi. En procession i landskap med byggnader. Mått 193x40,5 cm. Mått med montering 222x49 cm. Kan rullas.

Slitage, fläckar.

Proveniens

Private Swedish Collector.