1260
1602056

Praktfat, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovalt med dekor i färgsprakande famille rosefärger av en scen från hovlivet. Length 51 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.