1315
1573895

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av en fortlöpande lotusslinga. Diameter 39 cm.

Brättessprickor. Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.