1316
1581796

Penselställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konvex form med indragen del vid foten, dekor i underglasyrblått av fågel vid blommande trädgård. Höjd 13,2 cm.

Nagg. Brättesspricka.

Proveniens

Purchased in London.