1011
1626339

Vaser, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformade med dekor i wucaifärger av herreman i trädgård med sitt entourage. Höjd 18 cm. Höjd med medföljande träställ 21,5 cm.

Proveniens

From a private Swedish collector.