1012
1634229

Skålfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Godronnerade med dekor i famille verte-färger av växter och fåglar. Längd 22,5 cm.

Nagg, spricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.