1081
1637470

Fat, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fenixfågel i trädgård. Diameter 32,2 cm.

Ifyllda nagg, sprickor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector and member of the Oriental Ceramics Society.