1086
1634271

Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fågel i blommande trädgård, runt brämet växter inom reserver mot en bakgrund av stiliserade mönster. Diameter 44,5 cm.

Nagg. Mistor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.