1087
1617931

Kruka, porslin. Tianqi, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
2 600 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid med rund skuldra, dekor i underglasyrblått med fortlöpande växtslinga. Höjd 17 cm.

Slitage, brättesprickor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.