1110
1630250

Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runda med dekor i underglasyrblått av en and i en lotusdamm. Diameter 38 cm.

Brättesspricka. Krackelyr.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.