125
1636874

Ljusstakar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Mahogny och förgylld mässing. Kannelerade kolonnskaft på kvadratisk fotplatta, urnformad ljuspipa med ljusmanschett. Höjd 25 cm.