126
1639184

Ljusstakar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets slut, Sengustavianska

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld mässing samt vit och gråspräcklig marmor. Urnformade bladöälstrade ljuspipor på släta kolonnskaft och kvadratisk fotplatta. Höjd 22,5 cm.