179
1616196

Brevpress, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Malakitfaner och förgylld brons. Rektangulär sockel. Modellerad med skulptur av björn och björnunge. Undersida med etikett med kyrillisk text och numrering "No 15". Längd 10, bredd 7, höjd 9,5 cm.