284
1623783

Maison Odiot, 21 tallrikar, silver, Paris, Frankrike, andra hälften 1800-talet.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Klubbat pris
195 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rund modell med banddekor längs kanten. Graverad med Habsburg-Lothringens vapensköld på brättet. Diameter 25,6-26 cm. Stämplad under Odiot a Paris och modell nr 4119. Svenska importstämplar. Total vikt ca 10650 g.