653
1640895

Hellewi Kullman

(Sverige, 1861-1903)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Hellewi Kullman
(Sverige, 1861-1903)

Ung fiskare vid stranden, Skagen.

Signerad Hellewi Kullman och daterad 1898. Olja på duk 109 x 70 cm.

Proveniens

Privatsamling, Sverige.