665
1621329

Victor Forssell

(Sverige, 1846-1931)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Victor Forssell
(Sverige, 1846-1931)

Strandlandskap med barn i eka, Gotland

Signerad Victor Forssell. Olja på pannå 60 x 48,5 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, Kvalitetsauktion, 19 - 22 maj 1992, kat. nr 4190.
Privatsamling, Sverige.