805
1621761

August Malmström

(Sverige, 1829-1901)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
August Malmström
(Sverige, 1829-1901)

Barn i sommargrönska

Signerad A Malmström. Olja på duk 40 x 33,5 cm.

Proveniens

Privatsamling, Sverige.