996
1634749

Takryttare, ett par, glaserat lergods. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående grön- och gulglaserade mansfigurer. Höjd med medföljande träställ ca 28 cm.

Slitage, glasyrbortfall. Lagade.

Proveniens

Propert of a private Swedish collection.