997
1622082

Vinofferbägare, två stycken, blanc de chine. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief, formade som lotus. Höjd 5 cm. Längd 9 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Compare similar at the Chicago Art Institute, Credit Line; Bequest of Henry C. Schwab. Reference Number 1941.540.