244
1670196

Ib Kofod-Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 740 - 7 120 EUR
5 430 - 8 140 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25
Ib Kofod-Larsen
(Danmark, 1921-2003)

Fåtöljer, ett par, "Samsö", Olof Persons Fåtöljindustri (OPE), Jönköping, 1960-tal.

Palisander, lösa plymåer med brunt skinn, rester av etikett. Höjd 72,5 cm, bredd 71 cm.

Smärre slitage, fläckar.