307
1663036

Anna-Greta Sjöqvist

(Sverige, 1908-1993)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Anna-Greta Sjöqvist
(Sverige, 1908-1993)

Matta, rölakan, ca 225 x 151 cm, signerad AGS

Sverige, 1960-tal. Stort polykromt timglas mönster.