1035
1643726

Figuriner, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

'Hehe Erxian'. I tre olika utföranden, dekor i famille verte-paletten. Höjd 28 cm.

Sprickor, nagg.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.

Compare with a figure of this type in the British Museum, Registration number
1957,1216.11. Donated by: A D Passmore.