1034
1643738

Figurin, lergods. Handynastin (220 f.Kr-206 e.Kr)

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående hovdam med händerna mot bröstet. Höjd 28,5 cm.

Lagad. Slitage.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.