1041
1643741

Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med oglaserad mynning, dekor i underglasyrblått av fåglar i blommande trädgård. Höjd 20 cm. Höjd med medföljande trälock 21,5 cm.

Fotringsnagg.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.