1048
1643765

Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerad med skuren dekor av pioner. Diameter 19,8 cm. Sidenklädd låda medföljer 24x24,5x8 cm.

Slitage, sprickor, nagg.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.