1050
1643762

Figurin, blanc de chine. Qingdynastin.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Guanyin avbildad ståendes på en molnformation, klädd i svepande klädnad och med smycken. Höjd 44,5 cm.

Krackelyr, lagad.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.