1051
1643732

Fat, porslin. Qingdynastin med Chenghuas märke.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor på sluttande fotring, glaserad i en djupblå ton. Märket i underglasyrblått. Diameter 26 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.