1052
1643724

Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval, med dekor i kraftfulla famille rose-färger i det s.k. 'pseudo tobacco leaf' mönstret. Längd 39 cm.

Spricka.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.