1064
1643757

Vaser, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stora, balusterformade med dekor i famille rose-paletten av antikviteter, blommor och kalligrafi. Höjd 58 cm.

Brättesspricka.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.