1065
1643778

Urnor med lock, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformade med dekor i famille rose-paletten av antikviteter, dyrbara ting och kalligrafi. Höjd 42 cm.

Ett lock ej ursprungligen tillhörande, men av samma tid.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.