111
1676493

Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Delvis genombrutet krön med dekor av rocailler och akantus. Nedre del med dekor av granatäpple. Höjd 160, bredd 66 cm.