1221
1668820

Ask med lock, lack. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerad med skuren dekor av figurscen i landskap. Höjd 6 cm. Diameter 14 cm.

Nagg, torrsprickor.

Proveniens

Purchased from Bukowskis, 2014, Sale 580, lot no 421. Then from a private Swedish collector.