1247
1656837

Figurin, lack. Sen Mingdynasti/tidig Qingdynasti.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Buddha avbildad stående på en dubbel lotustron i svepande klädnad. Höjd 26,5 cm.

Nagg. Lagningar vid händer.

Proveniens

From the collection of Karin Mathilda Wennberg, nee Berg).