1275
1661660

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oktagonalt med s.k. pie-crust kant och dekor i järnoxidröd och guld av blommor. Diameter 37 cm.

Nagg, mistor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.