1295
1667166

Värmehuv, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
287 - 334 EUR
325 - 380 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Kupolformat med lockknopp, dekor i famille rosefärger med blommor och band. Diameter 24,2 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.