1316
1643535

Bålskål, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rose-färger med motiv från hovlivet. Höjd 14 cm, diameter 32,3 cm.

Kantnagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.