1317
1653465

Urnor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoida med oglaserad mynning, dekor i famille rosefärger av lekande gossar samt mytologiskt väsen i procession genom trädgård. Höjd 18 cm. Höjd med medföljade lock 21 cm.

Nagg. Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.