1318
1662380

Handfat, porslin. Qingdynastin med Guangxus märke och period (1875-1908).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lotusformat med dekor i emaljfärger av lotusblommor och insekter. Diameter 38 cm. Höjd 11 cm.

Slitage. Nagg.

Proveniens

From a Swedish Private collection in Southern Sweden. Thence by descent.