1327
1667418

Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i famille rosefärger av fågel bland blommor, fingercitron, granatäpple, frånsidan med kalligrafi. Höjd 30,8 cm.

Slitage.