1337
1672966

Fat, 12 stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerade med dekor i underglasyrblått av de tre vännerna inom reserver. Hallmärke i botten. Diameter 15,8 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.