1336
1664450

Prakturna, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med dekor i underglasyrblått av en fortlöpande blomsterslinga. Höjd 40 cm. Höjd med träställ 47 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.