1342
1653877

Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I s.k. yenyenform med dekor i underglasyrblått av lärda män i landskap. Höjd 50,4 cm.

Mistor, slitage. Retusch vid kanten.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Exhibited at Borås, mittens rike, 1985. Exhition no 350.