1351
1643320

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerat bräm, djupt fat med dekor i underglasyrblått av fiskar och krabba i damm med vattenväxter. Diameter 27 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.