1352
1651128

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av växtslingor. Diameter 34,5 cm.

Nagg, kantslitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.